Alpine Pietrzak oficjalnym dostawcą floty Alpine A110 na ekskluzywny event marki Gordon Murray Automotive

Klienci Gordon Murray Automotive już wkrótce otrzymają swoje egzemplarze flagowego supersamochodu T.50. Z tej okazji założyciel marki, prof. Gordon Murray CBE, zaprosił ich na ekskluzywne wydarzenie, gdzie za wstęp do świata GMA posłużyła jazda Alpine A110, ulubionym autem legendarnego brytyjskiego konstruktora. Flota wersji A110S została dostarczona na tor w Hiszpanii przez Alpine Pietrzak.

GMA T.50 – duchowy następca legendarnego McLarena F1

Za sprawą wyjątkowego dziedzictwa historycznego, unikatowych w skali całego przemysłu motoryzacyjnego rozwiązań inżynieryjnych oraz niezrównanym osiągom, Gordon Murray Automotive T.50 jeszcze przed dostarczeniem do klientów przeszedł do historii jako jeden z najwspanialszych supersamochodów w historii. Jako duchowy następca legendarnego McLarena F1, pierwszego modelu drogowego opracowanego i zaprojektowanego przez prof. Gordona Murraya CBE, T.50 stanowi niepowtarzalną propozycję dla koneserów motoryzacji za sprawą ponadczasowo czystego projektu nadwozia, wolnossącego silnika V12 osiągającego rekordowe 12 100 obr./min oraz radykalnej innowacji inżynieryjnej w postaci generatora docisku aerodynamicznego (bezpośrednio nawiązującego do zaprojektowanego przez prof. Murraya jednego z najlepszych bolidów w historii Formuły 1, Brabhama BT46 „Fan car” z 1976 r.).

Przy tworzeniu T.50 prof. Murray wyznaczył swojemu zespołowi jeden cel: osiągnięcie perfekcji w prowadzeniu. W powodzenie realizacji tego planu w ciemno uwierzyli klienci, którzy wykupili całą, limitowaną do 100 egzemplarzy produkcję nowego modelu w zaledwie 48 godzin od jego rynkowego debiutu w sierpniu 2020 r. Choć T.50 został zaprojektowany w pierwszej kolejności z myślą o użytku drogowym, przyszli właściciele mogli go doświadczyć po raz pierwszy w zapewniających nieskrępowaną wolność w eksploracji osiągów i prywatność warunkach toru wyścigowego na północy Hiszpanii.

Alpine A110S jako przedsmak osiągów modelu T.50 

W ramach wprowadzenia do supersamochodu GMA, jazda nim została poprzedzona torowym treningiem w Alpine A110S. Wybór akurat tego modelu był nieprzypadkowy: A110 to osobisty faworyt prof. Murraya wśród drogowych samochodów sportowych. Stwierdzenie to popierają nie tylko słowa, ale i czyny: uznany konstruktor najlepiej prowadzących się aut w historii sam posiada współczesny egzemplarz Alpine i korzysta z niego na co dzień. Flota wersji A110S została zapewniona firmie Gordon Murray Automotive na użytek klientów marki przez Alpine Pietrzak.

Jakość prowadzenia A110 uznana przez prof. Murraya

Prof. Gordon Murray CBE tłumaczy znaczenie modelu T.50: „Tylko 100 klientów doświadczy T.50 – samochodu, który stanowi duchowego następcę ikonicznego McLarena F1 i rozwinięcie jego projektu na każdym polu. Zespołowi pracującemu nad T.50 wyznaczyłem cel stworzenia samochodu, który dostarcza perfekcję prowadzenia; doświadczenie wykraczające poza to, co był w stanie dostarczyć do tej pory jakikolwiek supersamochód. Jestem głęboko przekonany, że udało nam się ten cel osiągnąć.”

Prof. Murray o Alpine A110: „Dla mnie w samochodzie liczy się przede wszystkim jakość prowadzenia. To właśnie dlatego na co dzień jeżdżę Alpine A110 i to też z tego powodu model ten stanowił tak dobry wstęp do naszego spotkania na torze wyścigowym.”

Alpine Pietrzak partnerem Gordon Murray Automotive

Alpine Pietrzak zostało wybrane na partnera firmy Gordon Murray Automotive właśnie przez wzgląd na jego uwielbienie do jazdy własnym A110. Współpracę tę komentuje Mateusz Widuch, dyrektor ds. marketingu i PR Grupy Pietrzak: „Jesteśmy dumni i zaszczyceni faktem współpracy z prof. Gordonem Murrayem, w moim przekonaniu najlepszym twórcą samochodów sportowych w historii, autorem superaut, które ukształtowały motoryzacyjne marzenia naszego pokolenia. Współpraca z firmą Gordon Murray Automotive stanowi dla nas nieocenione doświadczenie. To także wyróżnienie w skali globalnej dla konceptu La Squadra, którego obecność będzie coraz mocniej akcentowana i promowana na arenie międzynarodowej, jako jednego z wiodących animatorów sceny entuzjastów i kolekcjonerów samochodów sportowych.”

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności