Dwa Alpine A424 i cały skład w Portimão

  • Zespół Alpine Endurance Team udał się w tym tygodniu do Portimão na ostatnią w tym roku sesję testową przed programem Hypercar na rok 2024.
  • Była to pierwsza sesja testowa z udziałem dwóch Alpine A424 i sześciu niedawno ogłoszonych oficjalnych kierowców.
  • Po testach w tunelu aerodynamicznym w USA w listopadzie, hypercar A424 kontynuował proces homologacji w Szwajcarii. Proces homologacji jest obecnie kończony w zakładach FIA w Valleiry we Francji.
  • W sumie: dwa dni jazd skupione na rozwoju, przebyte nieco ponad 3000 km (1443 km dla #35 i 1562 km dla #36), bez żadnych problemów technicznych na tyle znaczących, aby opóźnić realizację harmonogramu prac.
  • Po raz pierwszy obecność sześciu kierowców w składzie na rok 2024 umożliwiła zespołom technicznym załóg pracę w kokpicie, przy procesach tankowania, zmianie kierowców, pitlane i procedurach w garażu.
  • Dwa dni testów były okazją do opracowania homologowanego pakietu aerodynamicznego, obejmującego na przemian krótkie i długie przejazdy z każdym kierowcą. Celem było udoskonalenie konfiguracji samochodu i silnika, ale także interakcji różnych systemów, a także zarządzania energią i paliwem.
  • Co więcej, sesja była także okazją do kontynuowania pracy nad zarządzaniem oponami i oceny różnych mieszanek zaproponowanych przez naszego partnera, firmę Michelin.

 

WYPOWIEDZI

Bruno Famin, wiceprezes Alpine Motorsports:

„Cały zespół wykonał ogromną pracę przez cały okres rozwoju; przebyliśmy długą drogę, odkąd cztery miesiące temu po raz pierwszy wyjechaliśmy na tor w Le Castellet. Obydwa hipersamochody jeździły bez żadnych poważnych problemów, zakłócających program testów, ale nadal jest mnóstwo pracy do wykonania. Wszyscy zaangażowani w program dokładają wszelkich starań, abyśmy byli jak najlepiej przygotowani na inaugurację sezonu w Katarze. Podejdziemy do tego wyścigu z największą pokorą”.

Philippe Sinault, manager zespołu Alpine Endurance Team

„Ta sesja testowa w Portimão była ważnym krokiem w naszym programie rozwoju. Nasz skład na rok 2024 spotkał się razem na torze po raz pierwszy. Nie miałem wątpliwości co do ich zachowania i zdolności adaptacyjnych, co potwierdza, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Bardzo szybko się zaaklimatyzowali i bardzo sobie wzięli ten projekt do serca. Niemniej jednak prace nad rozwojem są jeszcze dalekie od zakończenia, a przed nami jeszcze wiele godzin pracy przed pierwszymi spotkaniami w sezonie”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności