Alpine A110 w unikalnych barwach US Racing 2023 po raz pierwszy na świecie i w Polsce

  • Do Polski dotarło pierwsze na świecie Alpine A110 z unikalnym oklejeniem całej karoserii w barwach US Racing 2023.
  • Atelier Alpine wprowadziło możliwość specjalnej personalizacji dla A110.

W lipcu 2023 r. Alpine rozszerzyło ofertę Atelier o specjalne fabryczne oklejenia samochodu, które nadają wyjątkowy charakter każdemu A110. Oferta obejmuje trzy ekskluzywne wzory barw inspirowane legendarnym DNA Alpine: French Signature, Racing Heritage i US Racing 2023.

US Racing 2023 jest repliką A110 GT4, które wprowadziło Alpine na podium Pikes Peak.

 

Do Polski dotarło właśnie Alpine A110 z naklejką US Racing 2023.

To oklejenie odwzorowuje barwy A110 Pikes Peak, samochodu, który w czerwcu 2023 r. po raz pierwszy wziął udział w legendarnym amerykańskim rajdzie górskim A110 Pikes Peak i przeszedł do historii, bijąc rekord w swojej kategorii i zajmując miejsce na podium. To oklejenie jest przeznaczone dla A110 w kolorach Biel Alpejska i Biel Opalizująca.

 

Pozostałe mozliwości oklejenia

Barwy French Signature podkreślają francuską elegancję auta, przypominając o jego pochodzeniu z Dieppe, co odzwierciedla trójkolorowa linia biegnąca od maski do dachu, posiada trójkątny motyw płatków śniegu wykorzystywany przez Alpine w Formule 1 i wyścigach endurance. Na dachu widnieje kultowy emblemat Alpine.

Oklejnie Racing Heritage nawiązuje do wyścigowego DNA Alpine i daty jej narodzin w 1955 r. – na masce w białym polu widnieje liczba 55, nawiązująca do daty powstania marki. Podwójny biały pas biegnie przez maskę i dach aż do tylnego bagażnika samochodu, nawiązując do ducha wyścigów w stylu „vintage”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności