Grand Prix Arabii Saudyjskiej 2024 – podsumowanie sesji kwalifikacyjnej

Dzień w liczbach

Czasy okrążeń

3 sesja treningowa: Esteban P14 (1 min 29.575 s); Pierre P12 (1 min 29.546 s)

Kwalifikacje: Esteban P17 (1 min 29.475 s); Pierre P18 (1 min 29.479 s)

 

Wypowiedzi

Esteban Ocon:

„To były dla nas trudne kwalifikacje tutaj w Dżuddzie, gdzie wciąż brakuje nam dobrych wyników. Powiedziałbym, że zmaksymalizowałem sesję, ale niestety to wystarczyło tylko na Q1. Będziemy dalej naciskać, trzymać głowy wysoko i kopać głębiej, aby wyzwolić większe tempo z samochodu. Będziemy walczyć w wyścigu – jak zawsze – i postaramy się jutro dobrze wystartować. Nasza prędkość na prostych była w ten weekend dość konkurencyjna, więc zobaczymy, jak będziemy się ścigać w porównaniu z innymi. Gromadzenie danych i zdobywanie większej wiedzy o samochodzie również jest dla nas koniecznością”.

 Pierre Gasly:

„Niestety, mieliśmy trudną sesję kwalifikacyjną w Dżuddzie. Pierwsze okrążenie w Q1 było dobre, zmaksymalizowaliśmy okrążenie, ale tempo po prostu nie było odpowiednie. Na drugim okrążeniu brakowało mi przyczepności z tyłu i samochód dość mocno się ślizgał. Musimy przeanalizować, dlaczego tak się dzieje i znaleźć rozwiązania na przyszłość. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy dzień, ale wszyscy naciskają, aby znaleźć ulepszenia, a my robimy, co w naszej mocy, aby poprawić naszą obecną sytuację. Jutro jest dzień wyścigu, będziemy walczyć i damy z siebie wszystko, jak to robimy za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wspiąć się w górę stawki i jako zespół będziemy nadal starać się lepiej rozumieć nasz pakiet”.

Bruno Famin, szef zespołu:

„To był trudny dzień w Dżuddzie, ale należą się podziękowania całemu zespołowi za utrzymanie dobrego nastroju i walkę w każdym obszarze. Dzień wyścigu to nowa szansa i wiem, że zespół i kierowcy jutro z takim samym zaangażowaniem będą szukać ulepszeń. Zobaczymy, co przyniesie jutro i będziemy dalej ciężko pracować jako zespół, aby poprawić nasze zrozumienie i nasze wyniki”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności