Grand Prix Australii 2024 – podsumowanie sesji kwalifikacyjnej

Dzień w liczbach

Czasy okrążeń

3 sesja treningowa: Esteban P15 (1 min 17.920 s); Pierre P19 (1 min 18.390 s)

Kwalifikacje: Esteban P15 (1 min 17.697 s); Pierre P18 (1 min 17.982 s)

 

Wypowiedzi

Esteban Ocon:

„Postępujemy we właściwym kierunku, ale nie możemy być zadowoleni z wyniku i tego, gdzie jesteśmy teraz. Samochód spisał się najlepiej od początku sezonu, a my wycisnęliśmy z niego wszystko, co mogliśmy. Dzisiaj przekroczyłem granice – a nawet więcej – ocierając się o ścianę w ostatnim zakręcie podczas mojego pierwszego przejazdu w Q1. Miałem szczęście, że nie odniosłem żadnych uszkodzeń i mogliśmy szybko wrócić samochodem do gry. Kontynuowaliśmy walkę do samego końca i udało nam się przejść do kolejnej części kwalifikacji. To było dzisiaj naprawdę maksimum, ale zdajemy sobie sprawę, że nadal musimy znaleźć odpowiednią wydajność, aby móc wykonać kolejny krok. Mamy świadomość, że wiele może się wydarzyć w wyścigu i jak widzieliśmy w przeszłości, jeśli będziemy trzymać się z dala od kłopotów, możemy wykorzystać nadarzające się okazje, aby przesunąć się w górę stawki”.

 

Pierre Gasly:

„Mieliśmy całkiem przyzwoitą sesję aż do mojego ostatniego przejazdu w kwalifikacjach. Wydawało się, że mieliśmy mały problem ze zmianą biegu na tym okrążeniu, więc z pewnością odczuwamy pewną frustrację, że nie dotarliśmy dzisiaj do Q2. Okrążenia w Q1 były dobre aż do ostatniego okrążenia, które ma największe znaczenie na końcu. Nadal jesteśmy daleko od miejsca, w którym chcielibyśmy być – niektóre rzeczy nie układają się po naszej myśli – i przed nami wiele analiz. Mimo to staraliśmy się maksymalnie wykorzystać samochód w trudnych warunkach i musimy po prostu lepiej rozumieć to, co mamy w rękach. To nie będzie łatwy wyścig ze względu na degradację opon. Być może pojawią się pewne okazje i damy z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepszy wynik”.

 

Bruno Famin, szef zespołu:

„Obydwaj kierowcy dali dzisiaj z siebie wszystko, aby wycisnąć maksimum z samochodu. Większe trudności mamy z miękkimi oponami i musimy nadal próbować zrozumieć nasz ogólny pakiet, aby zmaksymalizować osiągi. Spodziewamy się lepszego tempa w jutrzejszym wyścigu, na twardszych oponach. Wygląda na to, że na tym torze degradacja jest wysoka, a strategia jutro okaże się kluczowa. Damy z siebie wszystko i będziemy starali się wykorzystać wszelkie nadarzające się okazje, aby zapewnić zespołowi dobry wynik”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności