Grand Prix Australii 2024 – podsumowanie wyścigu

Przebieg wyścigu

Esteban wystartował z pozycji P15 na nowym komplecie pośrednich opon. Na 9 okrążeniu zjechał na pit stop po nowy komplet twardych opon, następnie w boksach pojawił się także na 16 okrążeniu, zakładając kolejny nowy komplet twardej mieszanki oraz na okrążeniu 42, zmieniając opony na używany zestaw twardego ogumienia. Do mety dojechał na pozycji P16. Najszybsze okrążenie: 1 min 21.354 s.

 

Pierre Pierre rozpoczął wyścig z pozycji P17 na komplecie nowych opon pośrednich. Na 17 okrążeniu pojawił się w alei serwisowej, by założyć nowy komplet twardych opon. Ponownie na zmianę kół zjechał na 41 okrążeniu, by otrzymać nowy komplet twardego twardego ogumienia. Do mety dojechał na pozycji P13. Najszybsze okrążenie: 1 min 21.090 s.

 

Wypowiedzi

Esteban Ocon:

„To był niefortunny wyścig, ponieważ musieliśmy zrobić dodatkowy postój, aby usunąć zrywkę z kasku, która utknęła w przewodzie tylnego hamulca. Przed pit stopem jechałem w grupie z Alexem [Albonem] i Kevinem [Magnussenem] oraz przed Nico [Hülkenbergiem]. Bez tego dodatkowego postoju prawdopodobnie mielibyśmy szansę na zdobycie punktów, patrząc na przebieg wyścigu. Dzisiaj i ogólnie w ten weekend samochód spisał się nieco lepiej i pokazuje, że robimy pewien postęp. Musimy iść krok po kroku i nadal naciskać w Japonii. To wyścig, którego naprawdę nie mogę się doczekać, ponieważ to jeden z moich ulubionych torów, a tamtejsi fani sprawiają, że jest on wyjątkowy”.

 

Pierre Gasly:

„Dzisiejszy wynik nie daje satysfakcji, ponieważ finiszowanie poza punktami nigdy nie jest miejscem, w którym zamierzamy kończyć wyścigi. Zrobiliśmy jednak pewien postęp i staraliśmy się zmaksymalizować to, co mieliśmy, i powiedziałbym, że dzisiaj nam się to udało. Dałem z siebie wszystko w samochodzie, momentami był to trudny wyścig, ale wytrwaliśmy do końca. Wszyscy będziemy kontynuować naszą wspólną, ciężką pracę. Wkrótce będziemy mieli kilka części, dzięki którym będziemy zmniejszać dystans do tych, które są przed nami. To był pracowity tydzień w Australii i już nie mogę się doczekać ścigania się na Suzuce, jednym z moich ulubionych torów w kalendarzu Formuły 1”.

 

Bruno Famin, szef zespołu:

„Chociaż nie zdobyliśmy punktów w dzisiejszym wyścigu, robimy postępy. Jest wiele obszarów, które musimy poprawić – i będziemy się poprawiać – ponieważ dzisiejszy wyścig dla obu samochodów był daleki od czystego wyścigu. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie zmaksymalizowaliśmy wynik dzięki temu, co mogliśmy kontrolować. Musimy stale zmniejszać dystans do rywali, starając się poprawiać we wszystkich obszarach. Obaj kierowcy nadal współpracują z zespołem, więc jeszcze raz należą się im podziękowania za ich bardzo dobrą pracę. Następnym wyścigiem będzie Japonia, gdzie zamierzamy nadal wykazywać postępy”.

 

Klasyfikacja generalna

Klasyfikacja kierowców:

1. Max Verstappen – Red Bull Racing – 51 punktów
2. Charles Leclerc – Scuderia Ferrari – 47 punktów
3. Sergio Perez – Red Bull Racing – 46 punktów

18. Esteban Ocon – BWT Alpine F1 Team – 0 punktów
19. Pierre Gasly – BWT Alpine F1 Team – 0 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów:

1. Red Bull Racing – 97 punktów
2. Scuderia Ferrari – 93 punktów
3. McLaren – 33 punktów
4. Mercedes – 26 punktów
5. Aston Martin – 25 punktów
6. Visa CashApp RB – 6 punktów
7. Haas – 4 punkty
8. Williams – 0 punktów
9. Kick Sauber – 0 punktów
10. BWT Alpine F1 Team – 0 punktów

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności