Grand Prix Japonii 2024 – podsumowanie sesji kwalifikacyjnej

Dzień w liczbach

Czasy okrążeń

3 sesja treningowa: Esteban P14 (1 min 31.022 s); Pierre P17 (1 min 31.141 s)

Kwalifikacje: Esteban P15 (1 min 29.816 s); Pierre P17 (1 min 30.119 s)

 

Wypowiedzi

Esteban Ocon:

„Nie byłem do końca zadowolony z balansu samochodu podczas ostatniego treningu, więc jestem zadowolony z tego, jak zareagowaliśmy jako zespół, poprawiając ustawienia samochodu w krótkiej przerwie przed kwalifikacjami. Ostatnie okrążenie w Q1 było dobre, jednak wszystkim innym udało się przyspieszyć w Q2. Czuję, że wykorzystaliśmy dzisiaj maksymalny potencjał samochodu, ale niestety nie wystarczyło to, aby uplasować się wyżej niż na piętnastym miejsce. Jutro postaramy się patrzeć przed siebie i maksymalnie wykorzystywać wszelkie szanse, które staną nam na drodze. Będziemy starali się utrzymać w walce i zobaczymy, gdzie skończymy przy fladze z szachownicą”.

 

Pierre Gasly:

„To zdecydowanie rozczarowujące, że odpadamy dzisiaj w Q1. Samochód spisał się dobrze w pierwszym sektorze podczas mojego drugiego okrążenia pomiarowego, ale potem wydawało się, że mocno się ślizgamy i być może przegrzaliśmy tylne opony. Miałem problemy z przyczepnością na zakrętach, miałem szybki tył i było zbyt brudno, aby przejechać całkowicie czyste okrążenie. To obszar, który musimy przeanalizować i zrozumieć, bo tego nam obecnie brakuje. Jak zawsze, jutro będziemy walczyć w wyścigu. Będą szanse awansu i jutro musimy je maksymalnie wykorzystać. Zagramy przede wszystkim strategią i zobaczymy, czy możemy skorzystać z czegoś, co nas czeka”.

 

Bruno Famin, szef zespołu:

„Ulepszenia zadziałały zgodnie z naszymi oczekiwaniami, ale najwyraźniej wciąż przed nami dużo ciężkiej pracy. Prawdopodobnie dzisiejszego popołudnia nie wykorzystaliśmy maksymalnie potencjału obu samochodów, co będziemy analizować. Są rzeczy, które musimy szybko zrozumieć, zwłaszcza dotyczące rozgrzewania opon i zarządzania nimi, ponieważ jest to duży wyróżnik w tak ciasnej stawce. Jutrzejszy wyścig będzie zawierał kilka interesujących strategii. Ocenimy nasze opcje i postaramy się poprawić pozycję naszych samochodów w stawce oraz podążać w kierunku punktowanych pozycji”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności