Alpine Alpenglow napędzane wodorem pojawi się po raz pierwszy na torze Spa

  • Alpine zaprezentuje pierwszą dynamiczną wersję Alpenglow 10 maja 2024 r. przed 6-godzinnym wyścigiem długodystansowym na torze Spa-Francorchamps (FIA WEC).
  • Po zaprezentowaniu samochodu koncepcyjnego podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (Francja) pod koniec 2022 r. Alpenglow w wersji napędzanej wodorem ma wyjechać na tor na trzy okrążenia 11 maja na torze Spa-Francorchamps (Belgia).
  • Napędzany wodorowym silnikiem spalinowym Alpenglow ucieleśnia ambicje marki w zakresie projektowania oraz zrównoważonych innowacji w zakresie ultrasportowych samochodów drogowych i torowych.

10 maja 2024 r. firma Alpine zaprezentuje pierwszą dynamiczną wersję Alpenglow podczas spotkania w ramach 6-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Samochód koncepcyjny Alpenglow został zaprezentowany pod koniec 2022 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Dzisiaj Alpine przygotowuje się do zaprezentowania działającej wersji z silnikiem spalinowym, napędzanym wodorem, z całkowicie nowym designem. Prezentacja odbędzie się zarówno w formie statycznej 10 maja, jak i dynamicznej, 11 maja.

Alpenglow uosabia przyszłość designu Alpine w sportach motorowych, a także w przyszłych modelach produkowanych seryjnie. To także laboratorium marki pod kątem przyszłych technologii i zrównoważonej mobilności z silnikiem spalinowym napędzanym wodorem, który dziesięciokrotnie zwiększy przyjemność z jazdy. To droga eksploracji marki. Droga poszukiwań marki Alpine.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności