Grand Prix Chin 2024 – podsumowanie wyścigu

Przebieg wyścigu

Esteban wystartował z pozycji P13 na nowym komplecie pośrednich opon. Na 9. okrążeniu zjechał na pit stop po nowy komplet twardych opon, by następnie w boksach pojawić się także na 23. okrążeniu, zakładając kolejny, nowy komplet opon twardych. Do mety dojechał na pozycji P11. Najszybsze okrążenie: 1 min 40.937 s.

 

Pierre rozpoczął wyścig z pozycji P15 na komplecie nowych opon pośrednich. Na 11. okrążeniu pojawił się w alei serwisowej, by założyć nowy komplet twardych opon. Ponownie na zmianę kół zjechał na 23 okrążeniu, by otrzymać nowy komplet twardego ogumienia. Do mety dojechał na pozycji P13. Najszybsze okrążenie: 1 min 39.198 s.

 

Wypowiedzi

Esteban Ocon:

„Zgodnie z oczekiwaniami był to dzisiaj gorączkowy wyścig, pełen akcji i zaciętej rywalizacji, co sprawiało naprawdę frajdę za kierownicą. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze poradziliśmy sobie z wyścigiem i oponami. Pozytyw jest taki, że byliśmy tutaj bardziej konkurencyjni i walczyliśmy o punkty, ale w końcówce niewiele brakowało, choć był to najlepszy wynik w sezonie. W ten weekend zrobiliśmy mały krok w zakresie wydajności, a nowe części, które zespół wniósł na tor, działały zgodnie z oczekiwaniami. Dziękuję zespołowi za szybkie wprowadzenie ulepszeń, ale musimy ciągle się poprawiać, aby utrzymać walkę o punkty w nadchodzącej rywalizacji, która już za dwa tygodnie będzie kontynuowana w Miami”.

 

Pierre Gasly:

„Dzisiejszy wynik może nas zachęcić, patrząc na dotychczasowe występy w tym sezonie. Wyścig potoczył się dość interesująco i jest kilka obszarów, w których straciliśmy dzisiaj czas, ale cieszę się, że udało nam się odzyskać trochę miejsc w wyścigu. Zabierzemy stąd ze sobą wiele nauki. Mamy sporo do przeanalizowania i zrozumienia po tym weekendzie, na czym skupimy się w nadchodzących dniach, przygotowując się do kolejnego wyścigu w Miami. Już nie mogę się doczekać powrotu do Stanów Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy będziemy mieli okazję jeździć z nowym pakietem w moim samochodzie. Do tego czasu zespół będzie nadal ciężko pracować, abyśmy mogli mieć pewność, że będziemy mogli się dalej doskonalić i zbliżyć się do miejsca, w którym chcemy być. Chińscy fani dali dziś wspaniały występ i wspaniale było wrócić tutaj po tak długim czasie”.

 

Bruno Famin, szef zespołu:

„To był wyścig pełen incydentów, z wieloma przejazdami samochodu bezpieczeństwa, co oznaczało, że musieliśmy zachować czujność i być gotowi na reakcję, co zrobiliśmy po dobrze przeprowadzonym podwójnym pit stopie. Esteban pojechał świetny wyścig, aby być o krok od zdobycia punktów, ale w końcówce po prostu spudłował. Pierre również dobrze spisał się, odzyskując siły i nadrabiając straty po opóźnieniu na swoim pierwszym przystanku. Na szczęście nikt nie został ranny. Zbadamy powody, aby uniknąć takich incydentów w przyszłości. Dzisiejszy dzień pokazał, że nadal mamy nad czym pracować i jako zespół musimy w dalszym ciągu naciskać, aby uzyskać lepsze wyniki, ponieważ dzisiaj nie mieliśmy dość. Specjalne podziękowania należą się zespołowi w fabryce, który włożył wiele wysiłku w sprowadzenie do Szanghaju nowych części, które działały zgodnie z oczekiwaniami”.

 

Klasyfikacja generalna

Klasyfikacja kierowców:

1. Max Verstappen – Red Bull Racing – 110 punktów
2. Sergio Perez – Red Bull Racing – 85 punktów
3. Charles Leclerc – Scuderia Ferrari – 76 punktów

16. Esteban Ocon – BWT Alpine F1 Team – 0 punktów
19. Pierre Gasly – BWT Alpine F1 Team – 0 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów:

1. Red Bull Racing – 195 punktów
2. Scuderia Ferrari – 151 punktów
3. McLaren – 96 punktów
4. Mercedes – 52 punktów
5. Aston Martin – 40 punktów
6. Visa CashApp RB – 7 punktów
7. Haas – 5 punktów
8. Williams – 0 punktów
9. BWT Alpine F1 Team – 0 punktów
10. Kick Sauber – 0 punktów

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności