Grand Prix Miami 2024 – zapowiedź weekendu wyścigowego

Zespół BWT Alpine F1 Team udaje się do Miami na 6. z kolei rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2024, Grand Prix Miami.

W zapowiedzi zespołu przed Grand Prix Miami:

 

  • Bruno Famin dzieli się wrażeniami przed trzecim Grand Prix na stadionie Hard Rock w Miami.
  • Esteban Ocon i Pierre Gasly wspominają pierwszy sprint w tym roku i oceniają swoje perspektywy przed drugim weekendem tego formatu w Miami.
  • Abbi Pulling przygotowuje się do drugiej rundy F1 Academy, w ramach której prowadzi w klasyfikacji generalnej.

 

 

Bruno Famin, szef zespołu:

 

Podsumowanie i poszukiwanie wydajności

Dobrze było przeżyć pierwszy sprint w sezonie podczas poprzedniej rundy w Chinach przed drugim sprintem w Miami. Sprinty to intensywne weekendy. Nowy format jest bardziej ekscytujący, szczególnie ze względu na intensywną sobotę rozpoczynającą się krótszym wyścigiem, po którym następują kwalifikacje. Chiny pokazały skalę pracy, jaka nas czeka. Dokonaliśmy modernizacji w jednym samochodzie i będziemy mieć nowy pakiet w obu bolidach w Miami, co pozwoli nam poczynić pewne postępy. Podkreśliła jednak, że jesteśmy dalecy od naszych ambicji. Musimy w dalszym ciągu dążyć do wydajności i rozumieć nasz cały pakiet, abyśmy mogli zmaksymalizować nasze możliwości. Obaj kierowcy spędzili w zeszłym tygodniu czas z zespołem w symulatorze w ramach przygotowań. Wszyscy ciężko pracują za kulisami i naszym celem jest wspaniały weekend w Miami.

 

Esteban Ocon

 

Drobna pomoc

Opuszczając Chiny, obiecująco było zobaczyć, jak zmiany będą działać zgodnie z oczekiwaniami i jaka będzie szansa walki z otaczającymi nas samochodami zarówno w sprincie, jak i Grand Prix. Przyspieszenie produkcji nowych części i wprowadzenie ich z przewagą wymagało niewiarygodnego wysiłku całego zespołu. Zmiany pozwoliły nam poczynić postępy, ale musimy wspólnie trzymać nogę na pedale gazu i utrzymywać tempo, w jakim zwiększamy osiągi samochodu. Szkoda było opuścić Szanghaj z pustymi rękami i nie móc nagrodzić zespołu za ciężką pracę, ale bycie tak blisko punktów daje nam dodatkową motywację, aby uplasować sięjedno miejsce wyżej w Miami.

 

Miami, magiczne miasto

Miami to miejsce, w którym nigdy nie mogę się doczekać wyścigów. Unikalna sceneria, nawet jak na standardy Formuły 1, z torem wytyczonym na drogach wokół stadionu Hard Rock Stadium. Organizatorzy wiedzą, jak sprawić, by było to prawdziwe widowisko, a impreza z każdym rokiem się rozwija i udoskonala. Będziemy po raz trzeci odwiedzać tor podczas tegorocznego Grand Prix. Podoba mi się jazda na tym torze, który oferuje delikatną mieszankę zakrętów o średniej i dużej prędkości, szczególnie w pierwszym sektorze, a także długie proste i strefy przyczepności. W przeszłości tor mógł być dość śliski, dlatego ważne będzie zachowanie precyzji i dokładności podczas jazdy. Wygląda na to, że przez cały weekend będą na nas czekać upalne warunki, które mogą mieć wpływ na strategię dotyczącą opon i nasze decyzje dotyczące Sprintu i wyścigu.

 

I… Akcja!

Pomiędzy dwoma wyścigami było dość intensywnie, z krótkim postojem w fabryce, aby spotkać się z inżynierami i spędzić cały dzień w symulatorze. Konieczne jest poświęcenie cennego czasu stajni, aby znaleźć nawet najmniejszy ułamek wydajności. Dobrze było być w Enstone i czuć energię i determinację do dalszego postępu. Przez cały tydzień ciężko trenowałem, aby przygotować się na warunki w Miami, jednocześnie ucząc się kilku kwestii do projektów filmowych, nad którymi obecnie pracujemy. Współpracowałem także z Richardem Orlińskim, genialnym francuskim artystą współczesnym, który zaprojektował mój kask na to Grand Prix. Miejcie oczy szeroko otwarte!

 

Statystyki Estebana w Grand Prix Miami

Starty w Miami: 2

Punkty w Miami: 6

Średnia punktów: 3

Najlepsza pozycja na starcie: 8. (2023)

Najlepszy wynik: 8. (2022)

Najlepszy czas okrążenia kwalifikacyjnego: 1 min  27.935 s (2023)

Najszybsze okrążenie: 1 min 31.143 s (2023)

 

Pierre Gasly

 

Atmosfera Miami

Miami to wyjątkowy tor w kalendarzu Formuły 1, a wydarzenie samo w sobie jest wyjątkowe. Przez ostatnie dwa lata był to bardzo udany weekend w F1 i muszę powiedzieć, że naprawdę lubię tam jeździć. Tor zawiera kilka zakrętów o średniej i dużej prędkości. Potem jest kilka wolniejszych technicznych odcinków przed długą prostą, na której widzieliśmy już możliwości wyprzedzania. To naprawdę wyjątkowe, gdy wszyscy amerykańscy fani ustawili się w kolejce wokół stadionu Hard Rock Stadium. To świetny event, odbywa się tam wiele różnych wydarzeń i uwielbiam brać w nim udział. Zobaczymy co przyniesie nam ta edycja!

 

Ewolucja i Sprint

To drugi z rzędu weekend sprintu po Chinach. Wydaje się, że nowy format został dobrze przyjęty. Pojedyncza sesja treningowa wymaga od nas natychmiastowego opanowania bolidu, aby dobrze przygotować się do kwalifikacji do sprintu. Następnie mamy dwie możliwości ścigania się o punkty. Będę miał pakiet poprawek, swoistą ewolucję w swoim samochodzie w Miami, dzięki niesamowitym wysiłkom zespołu. Widzieliśmy oznaki postępu w Chinach, gdzie wyglądaliśmy lepiej w wyścigu. Jesteśmy coraz bliżej punktów, ale musimy zrobić więcej i pokazać więcej. Musimy nadal ciężko pracować i rozumieć nasz pakiet, aby zmaksymalizować możliwości materiału, którym obecnie dysponujemy. To jest mój cel na Miami.

 

Sekwencja nostalgii

Od Grand Prix Chin miałem intensywny tydzień. Większość czasu spędziłem w Wielkiej Brytanii, gdzie miałem zaszczyt trochę pojeździć, co jest zawsze mile widziane! W ramach przyszłego reportażu telewizyjnego jeździłem na torze Silverstone Tolemanem TG183, pierwszym samochodem Formuły 1 Ayrtona Senny w 1984 roku. Było to olśniewające przeżycie, którego długo nie zapomnę. Ten samochód to samochód „Team Enstone”, więc przywieźliśmy go z powrotem do fabryki, aby pokazać całemu zespołowi. Wspaniale było widzieć tyle pozytywnego nastawienia wokół Enstone. To był fantastyczny dzień dla zespołu i mam nadzieję, że przypomni nam o naszej przeszłości i zainspiruje wszystkich na przyszłość. Jeśli chodzi o mnie, miałem również produktywny dzień w symulatorze w ramach przygotowań do wyścigu.

 

Statystyki Pierre'a w Grand Prix Miami

Starty w Miami: 2

Punkty w Miami: 4

Średnia punktów: 2

Najlepsza pozycja na starcie: 5. (2023)

Najlepszy wynik: 8. (2023)

Najlepszy czas okrążenia kwalifikacyjnego: 1 min 27.786 s (2023)

Najszybsze okrążenie: 1 min 31.971 s (2023)

 

Abbi Pulling

 

„305”

Nie mogę się doczekać powrotu do Miami po mojej pierwszej wizycie w 2022 roku. Samo wydarzenie jest wyjątkowe, wsparcie i miłość do sportu ogromne, a kultura i atmosfera Miami wspaniała. Mam wielką słabość do sztuki i projektowania, czyli dwóch obszarów, z których słynie Miami, więc nie mogę się doczekać, aby trochę pozwiedzać te okolice podczas mojego pobytu. Jeśli chodzi o wyścig, jest to rodzaj toru, który zawsze doceniam, ponieważ nie wybacza żadnych błędów. Tor jest niesamowity do jazdy, uważam, że pasuje do mojego stylu, a pogoda stanowi dodatkowe wyzwanie fizyczne, dzięki czemu przygotowania są kluczem do weekendu.

 

Klasyfikacja generalna

Pierwsze spotkanie w kalendarzu w Dżuddzie wypadło wspaniale. To był jeden z tych bezlitosnych torów, które uwielbiam. Kiedy jesteś na limicie, jest tak mało miejsca na błędy, że jest to ekscytujące. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych obiektów wyścigowych, na jakich kiedykolwiek jeździłem. Podeszłam do tej kampanii bez żadnych oczekiwań, licząc że zdejmę z siebie presję i przejadę każdą rundę jedna po drugiej. Tak dobry początek sezonu dobrze przygotowuje mnie do drugiej rundy. Mam tę przewagę, że jestem na samym szczycie mistrzostw, a celem w Miami jest utrzymanie tej dynamiki z wyścigu na wyścig.

 

F1 Academy w Ameryce

W tym sezonie o wiele więcej oczu będzie zwrócone na serię F1 Academy, a każda runda będzie transmitowana na żywo i będzie wspierać Formułę 1. Wspaniale jest widzieć ewolucję sportu wraz z silnym wzrostem zaangażowania na całym świecie. Pod koniec 2022 roku ścigaliśmy się z F1 w Austin, a w ten weekend jesteśmy w Miami. W Stanach Zjednoczonych istnieje oczywista miłość do tego sportu i tej kategorii. Rozwój sportu kobiecego w Stanach Zjednoczonych jest niesamowity i fantastycznie jest widzieć, jak F1 Academy odgrywa rolę w szerszych dyskusjach na temat kobiet w sporcie.

 

Statystyki Abbi w Grand Prix Miami

Starty w Miami: 2

Punkty w Miami: 10

Średnia punktów: 5

Najlepsza pozycja na starcie: 8. (2022)

Najlepszy wynik: 4. (2022)

Najlepszy czas okrążenia kwalifikacyjnego: 1 min 58.078 s (2022)

Najszybsze okrążenie: 1 min 56.406 s (2022)

 

Jej dotychczasowy sezon 2024

Zwycięstwa: 1

Podium: 2

Najlepsze okrążenia w wyścigu: 1

Punkty: 44

Ranking: 1. miejsce

 

 

Terminy sesji

Piątek, 3 maja

16:00-16:40 – Pierwszy trening F1 Academy

18:30-19:30 – Pierwszy trening FIA Formuły 1

21:20-22:00 – Drugi trening F1 Academy

22:30-23:30 – Kwalifikacje do wyścigu sprinterskiego FIA Formuły 1

 

Sobota, 4 maja

16:25-16:55 – Kwalifikacje F1 Academy

18:00-19:00 – Wyścig sprinterski FIA Formuły 1

20:05-20:40 – Pierwszy wyścig F1 Academy

22:00-23:00 – Kwalifikacje do wyścigu głównego FIA Formuły 1

 

Niedziela, 5 maja

19:05-19:40 – Drugi wyścig F1 Academy

22:00-00:00 – Wyścig główny FIA Formuły 1

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności