Przed nami dwie zagraniczne rundy Alpine Challenge

Szanowni Państwo, już w najbliższych dniach zawodnicy, rywalizujący w tegorocznej edycji pucharu time attack Alpine Challenge wezmą udział w dwóch wyjazdowych rundach wyścigowych. 

Pierwsza z nich odbędzie się już jutro – to właśnie we wtorek, 21.05.2024 nasi zawodnicy odwiedzą Red Bull Ring. Ten kultowy austriacki obiekt wyścigowy, usytuowany w Spielbergu, to nie tylko domowy tor zespołu Formuły 1. To właśnie tam od wielu lat, choć z kilkoma przerwami, odbywają się wyścigi Królowej Motorsportu. Pierwotnie określany mianem Österreichringu, tor w latach 1970-1987 gościł wyścigi o Grand Prix Austrii. Następnie został przebudowany i skrócony przez słynnego Hermanna Tilke, zyskując nową nazwę – A1-Ring – i wracając do kalendarza Formuł 1 na lata 1997-2003. Dwa lata później obiekt ten został zakupiony przez koncern Red Bull, który w latach 2008-2010 dokonał jego gruntownej modernizacji, by Grand Prix Austrii ponownie wróciło do kalendarza F1 od 2014 roku. Dodatkowo w latach 2020-2021 odbyły się na nim wyścigi F1 o Grand Prix Styrii.

Kolejnym przystankiem na trasie uczestników Alpine Challenge jest zaplanowana na piątek 24.05.2024 wizyta na torze Balaton Park Circuit. Ten węgierski tor wyścigowy o długości 4,115 km położony jest w pobliżu Balatonfőkajár na Węgrzech, 85 km na południowy zachód od Budapesztu. Jego budowa rozpoczęła się w 2019 roku, a obiekt otwarto w maju 2023. Tor jest własnością prywatnej grupy inwestorów, na której czele stoi były kierowca wyścigowy Chanoch Nissany, którego syn Roy Nissany jeszcze w ubiegłym roku rywalizował w Formule 2. Balaton Park Circuit ma być nowoczesnym dodatkiem do węgierskiej sceny wyścigów samochodowych, uzupełniając starszy i dobrze znany kierowcom i kibicom tor Hungaroring.

Partnerem Alpine Challenge jest ELF.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności