Sébastien Loeb pojedzie Alpine A110 Rallye GT+ w Rajdzie Mont-Blanc

Sébastien Loeb po trzech latach przerwy powróci do Rajdowych Mistrzostw Francji. Po swoim ostatnim występie w Rajdzie Mont-Blanc Morzine 2021 w towarzystwie Daniela Eleny w Peugeocie 306 Maxi, dziewięciokrotny mistrz świata powróci w Alpy, by wziąć udział w tegorocznym Rajdzie Mont-Blanc Morzine. Tym razem jednak towarzyszyć mu nie będzie ani Daniel, ani Peugeot – Loeb potwierdził udział w rajdzie ze swoją szczęśliwą nawigatorką, partnerką Laurène Godey, z którą wygrał Rajd Azorów w 2023 r., a ostatnio rajd Grands Fonds na Gwadelupie.

Co więcej, podczas Rajdu Mont-Blanc Morzine (zaplanowanego na 5–7 września), Sébastien Loeb odkryje model Alpine A110 Rallye GT+. Choć z najnowszą rajdową wersją Alpine Loeb nie miał jeszcze do czynienia, niedawno po raz pierwszy miał okazję spróbować poprzedniej wersji – RGT.

„To jest to, znam datę mojego następnego startu: Rajd Mont-Blanc. Dzięki GL Automobiles i Ludovicowi Godardowi będziemy mieli okazję wraz z Laurène odkryć Alpine A110 GT+ w Rajdowych Mistrzostwach Francji, w starciu z naprawdę niesamowitą konkurencją. Po przejechaniu się RGT w ten weekend i zorientowaniu się w sytuacji, nie mogę się już doczekać jazdy A110 w wersji Rellye GT+” – przyznał na swoim Facebookowym profilu Sébastien Loeb.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności