Gosia Rdest w Alpine Europa Cup 2021!

Stabilny pierwszy start Gosi Rdest w Alpine Europa Cup.

Gosia Rdest ponownie na torze prestiżowego pucharu Alpine Europa Cup - w wielkanocny weekend Polska zawodniczka zaliczyła dwa finisze na ósmej pozycji. Ósmą lokatę uzyskała także w klasyfikacji generalnej. Ten wynik to nadzieja na sukcesy w kolejnych rundach.

Sobotnie sesje treningowe w Nogaro pokazały jak bardzo wyrównany jest poziom w czołówce tegorocznego pucharu Alpine. Gosia Rdest zakończyła sobotnie wyścigi zadowolona z siódmego i kolejno szóstego czasu.

Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej na wąskim odcinku toru Polka została zablokowana przez dwójkę rywali. Skończyło się ósmą pozycją na starcie pierwszego wyścigu.

Ten przebiegł bardzo dobrze i po chwili znalazła się na szóstej pozycji. Błąd jednego z rywali sprawił, że jadąca za nim Rdest musiała zwolnić, przez co wróciła na ósme miejsce. Równe tempo jazdy pozwoliło jej dowieźć je do mety.

Gosia Rdest rozpoczęła poniedziałkową rywalizację z dziewiątej pozycji. Tempo wyścigowe było już lepsze, co pozwoliło na szybki awans jedno miejsce wyżej. Ostatecznie Polka dojechała ponownie na ósmej pozycji do mety.

- Ogólnie jestem zadowolona z tej rundy. Stawka w tym roku jest dużo mocniejsza, jest więcej kierowców. Wynik ostatniego weekendu nie jest dla mnie satysfakcjonujący i liczę na więcej. W tym momencie najważniejsze dla nas jest szukanie miejsc do poprawy i krok po kroku powinniśmy być bliżej liderów - oby tak było już za miesiąc podczas kolejnej rundy – mówi Gosia Rdest.

  

---

Gosia Rdest wraca na tory prestiżowego pucharu Alpine Europa Cup. Pierwsza runda odbędzie się w wielkanocny weekend (3-4 kwietnia) na torze Circuit Paul Armagnac niedaleko francuskiego miasteczka Nogaro. Miniony rok Polka poświęciła na poznawanie zarówno auta, jak i nowych torów. W tym sezonie zamierza zawalczyć o miejsca w pierwszej trójce.

Przed nami czwarta edycja monomarkowego pucharu Alpine Europe Cup. Już 3 i 4 kwietnia Gosia Rdest będzie reprezentować nasz kraj w pierwszej rundzie tych prestiżowych zawodów. Gosia jest pierwszą Polką w ich historii– debiutowała na nich w ubiegłym roku, gdzie w ostatnich 5 wyścigach uplasowała się na 6 lokacie!

- Pełna optymizmu wracam do wyścigów w ramach Alpine Europa Cup. Ubiegły rok poświęciłam na „naukę auta” oraz nowych dla mnie torów. Z biegiem czasu szło mi coraz lepiej, czego dowodem jest seria szóstych pozycji w ostatnich 5 wyścigach. Dzięki temu czuję się gotowa do walki o najwyższe noty – mówi Gosia Rdest, reprezentująca Polskę w Alpine Europe Cup.

W tym sezonie Gosia pojedzie w zespole Chazel. Team Chazel to utytułowana marka znana zarówno z francuskich jak i z europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych na najwyższym poziomie.

Tegoroczny kalendarz Alpine Europa Cup składać będzie z sześciu rund. Kierowcy wystartują w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Pierwszy odbędzie się w weekend wielkanocny na słynnym torze Circuit Paul Armagnac nieopodal Nogaro. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao.

W planach polskiej zawodniczki na sezon 2021 pozostają starty w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jednak decyzja, w jakim zakresie oraz jakim autem jeszcze nie zapadła.

Marka Alpine od tego roku zwiększa swoją obecność w świecie motorsportu, pojawiając się między innymi w Formule 1. Przekłada się to także na zwiększoną pulę nagród - mistrz może liczyć na spory zastrzyk gotówki przeznaczony na dalsze starty w pucharze lub rywalizację za kierownicą Alpine A110 GT4.  – Z optymizmem patrzymy na nadchodzący sezon startowy Gosi. Trzymamy kciuki i wierzymy, że fakt iż Polka miała szanse oswoić się z samochodem i poznać tory startowe, pozwoli jej osiągnąć najlepsze z dotychczasowych wyników – mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

 

Kalendarz sezonu 2021

Nogaro 3-5 kwietnia

Magny-Cours 7-9 maja

Spa 18-20 czerwca

Barcelona 2-4 września

Le Castellet 1-3 października

Portimao 22-24 października

 

Social Media Gosia Rdest:

Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/

Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/

Twitter: https://twitter.com/gosiardest

WWW: http://www.gosiardest.com/

YouTube: https://www.youtube.com/gosiardest33

Twitch: https://www.twitch.tv/gosiardest/videos

 

Wyścigi można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube: https://www.youtube.com/c/AlpineElfEuropaCup/ oraz na profilu Alpine Katowice  na Facebooku: https://www.facebook.com/AlpineCentreCity/

 

Alpine

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélé, pasjonata sportów motorowych. Alpine zostało legendą po tym, jak Alpine A110 „Berlinette” zwyciężyło dwie edycje rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. Dziś marka Alpine powróciła z nowym samochodem sportowym A110. Nowy model jest wierny ponadczasowym zasadom, które zapewniły sukces Alpine - jest kompaktowy, lekki i zwrotny, by zagwarantować największą przyjemność z jazdy.

 

Alpine Katowice

Alpine Katowice – salon sprzedaży samochodów francuskiej marki Alpine. Dostępne są w nim wszystkie modele produkowanych obecnie samochodów Alpine: A110 Pure, A110 Legende, A110 S oraz dwie limitowane edycje: A110 Légende GT i A110 Color Edition. Alpine Katowice jest częścią motoryzacyjnego koncernu Grupa Pietrzak.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności