Marcin Budkowski - najbardziej wpływowy Polak w F1 o kulisach Formuły 1

Marcin Budkowski Dyrektor Wykonawczy Alpine F1 Team pomiędzy GP Włoch i Portugalii znalazł chwile aby odwiedzić Polskę i udzielić bardzo interesującego wywiadu o swojej drodze do zostania Szefem zespołu F1.
 
W rozmowie z Aldoną Marciniak i Cezarym Gutowskim opowiada m.in. o tym jak spełnić marzenia w Formule 1, jakim człowiekiem i kierowcą jest Robert Kubica, o współpracy z Fernando Alonso oraz o dream teamie Formuły 1, który teraz próbuje odtworzyć w swojej ekipie.
 

Cały wywiad YT - https://www.youtube.com/watch?v=Mi_XnKgk_Bk

 

Onet - https://sport.onet.pl/formula-1/formula-1-marcin-budkowski-z-alpine-f1-team-kto-to-co-robi/zxzftbe

 
 
 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.